" Virtuální kolega " projekt společnosti Attavena, o.p.s.

Vzdělávací portál „Virtuální kolega“ v Městské knihovně Zliv.

Společnost Attavena, o.p.s. implementovala do veřejně přístupných počítačů v Městské knihovně Zliv kompletní výukové programy PC kurzů.

Vzhledem k tomu, že příručky k počítači nebo softwaru ztrácí rychle svou aktuálnost, připravili pracovníci obecně prospěšné společnosti Attavena aktuální návody pro většinu běžně používaných programů. Tyto návody můžete získat bez čekací lhůty nebo přísné doby vrácení knihy. Stačí si sednout k počítači v knihovně a vybrat si z nabízených lekcí na Virtuálním kolegovi. Budete si zde moci užívat výukové materiály o počítačích a všech oblastech práce, kde počítače najdou své uplatnění. K dispozici je 1657 materiálů ve formě videa či pdf. Projekt povstal z mnohaletých zkušeností z výuky počítačů. Už nestačí jenom vědět, kam klikout. Už není na výběr jenom z několika málo možností. Je zde upřena pozornost na aplikované používání počítače a internetu a na to, jak se v rychlém světě nepřeberných možností dobře orientovat a jak si umět  sám poradit. Je to úžasný pomocník, který by mohl hodně přispět k lepší vzdělanosti běžných počítačových uživatelů.

Návštěvníkům Městské knihovny Zliv nabízíme kompletní přístup ke studiu z veřejně dostupných počítačů v knihovně a také možnost odnést si domů voucher na částečný přístup.

Odkaz na stránky "Virtuální kolega" : www.virtualnikolega.cz

Z DALŠÍCH WEBŮ